Sumida America Components Inc. CDH115NP-221KC
Part No.:
CDH115NP-221KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-221KC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 660MA 530MOHM SM
Comments
CDH115NP-221KC Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
660 mA
DC Resistance (DCR):
530mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)