Sumida America Components Inc. CDH115NP-270LC
Part No.:
CDH115NP-270LC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-270LC.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 1.84A 70 MOHM SMD
Comments
CDH115NP-270LC Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.84 A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)