Sumida America Components Inc. CDH115NP-330LC
Part No.:
CDH115NP-330LC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-330LC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.68A 82 MOHM SMD
Comments
CDH115NP-330LC Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.68 A
DC Resistance (DCR):
82mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)