Sumida America Components Inc. CDH115NP-470KC
Part No.:
CDH115NP-470KC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-470KC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.36A 130MOHM SMD
Comments
CDH115NP-470KC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDH115
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.36 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)