Sumida America Components Inc. CDH70D48NP-332KC
Part No.:
CDH70D48NP-332KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH70D48NP-332KC.pdf
Comments
CDH70D48NP-332KC Specifications
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
130 mA
Current - Saturation (Isat):
145mA
DC Resistance (DCR):
13.6Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)