Sumida America Components Inc. CDH74NP-100LC
Part No.:
CDH74NP-100LC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH74NP-100LC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 2.75A 56 MOHM SMD
Comments
CDH74NP-100LC Specifications
Series:
CDH74
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.75 A
DC Resistance (DCR):
56mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)