Sumida America Components Inc. CDH74NP-180LC
Part No.:
CDH74NP-180LC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH74NP-180LC.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 1.95A 94 MOHM SMD
Comments
CDH74NP-180LC Specifications
Series:
CDH74
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.95 A
DC Resistance (DCR):
94mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)