Sumida America Components Inc. CDMC60D28T150NP-1R5MC
Part No.:
CDMC60D28T150NP-1R5MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDMC60D28T150NP-1R5MC.pdf
Comments
CDMC60D28T150NP-1R5MC Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.6 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
17.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)