Sumida America Components Inc. CDMC60D28T150NP-R82MC
Part No.:
CDMC60D28T150NP-R82MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDMC60D28T150NP-R82MC.pdf
Comments
CDMC60D28T150NP-R82MC Specifications
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11.5 A
Current - Saturation (Isat):
28A
DC Resistance (DCR):
7.92mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)