Sumida America Components Inc. CDPH28D11FNP-100MC
Part No.:
CDPH28D11FNP-100MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDPH28D11FNP-100MC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 760MA 408MOHM SMD
Comments
CDPH28D11FNP-100MC Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
760 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
DC Resistance (DCR):
408mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)