Sumida America Components Inc. CDPH28D11FNP-1R0NC
Part No.:
CDPH28D11FNP-1R0NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDPH28D11FNP-1R0NC.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.83A 62 MOHM SMD
Comments
CDPH28D11FNP-1R0NC Specifications
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.83 A
Current - Saturation (Isat):
1.78A
DC Resistance (DCR):
62mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)