Sumida America Components Inc. CDPH28D11FNP-2R2MC
Part No.:
CDPH28D11FNP-2R2MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDPH28D11FNP-2R2MC.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.72A 96MOHM SMD
Comments
CDPH28D11FNP-2R2MC Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.72 A
Current - Saturation (Isat):
1.31A
DC Resistance (DCR):
96mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)