Sumida America Components Inc. CDPH28D11FNP-3R3MC
Part No.:
CDPH28D11FNP-3R3MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDPH28D11FNP-3R3MC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.42A 128MOHM SM
Comments
CDPH28D11FNP-3R3MC Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.42 A
Current - Saturation (Isat):
1.14A
DC Resistance (DCR):
128mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)