Sumida America Components Inc. CDR10D48MNNP-150NC
Part No.:
CDR10D48MNNP-150NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR10D48MNNP-150NC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.4A 46 MOHM SMD
Comments
CDR10D48MNNP-150NC Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
46mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)