Sumida America Components Inc. CDR10D48MNNP-220NC
Part No.:
CDR10D48MNNP-220NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR10D48MNNP-220NC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.8A 56 MOHM SMD
Comments
CDR10D48MNNP-220NC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
56mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)