Sumida America Components Inc. CDR10D48MNNP-270NC
Part No.:
CDR10D48MNNP-270NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR10D48MNNP-270NC.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 2.7A 63 MOHM SMD
Comments
CDR10D48MNNP-270NC Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)