Sumida America Components Inc. CDR10D48MNNP-680NC
Part No.:
CDR10D48MNNP-680NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR10D48MNNP-680NC.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.5A 175 MOHM SMD
Comments
CDR10D48MNNP-680NC Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
175mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)