Sumida America Components Inc. CDR10D48MNNP-8R5NC
Part No.:
CDR10D48MNNP-8R5NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR10D48MNNP-8R5NC.pdf
Description:
FIXED IND 8.5UH 4.8A 28.8MOHM SM
Comments
CDR10D48MNNP-8R5NC Specifications
Inductance:
8.5 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
6.3A
DC Resistance (DCR):
28.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)