Sumida America Components Inc. CDR6D23MNNP-100NC
Part No.:
CDR6D23MNNP-100NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR6D23MNNP-100NC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.3A 103.8MOHM SM
Comments
CDR6D23MNNP-100NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDR6D23MN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.75A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
103.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)