Sumida America Components Inc. CDR6D23MNNP-220NC
Part No.:
CDR6D23MNNP-220NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR6D23MNNP-220NC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 800MA 187.5 MOHM
Comments
CDR6D23MNNP-220NC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
187.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)