Sumida America Components Inc. CDR6D23MNNP-470NC
Part No.:
CDR6D23MNNP-470NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR6D23MNNP-470NC.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 540MA 456.3 MOHM
Comments
CDR6D23MNNP-470NC Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
540 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
456.3mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)