Sumida America Components Inc. CDR7D43MNNP-330NC
Part No.:
CDR7D43MNNP-330NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDR7D43MNNP-330NC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.15A 160MOHM SMD
Comments
CDR7D43MNNP-330NC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDR7D43MN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)