Sumida America Components Inc. CDRH103RNP-121NC-B
Part No.:
CDRH103RNP-121NC-B
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH103RNP-121NC-B.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 650MA 754MOHM SM
Comments
CDRH103RNP-121NC-B Specifications
Series:
CDRH103R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
890mA
DC Resistance (DCR):
754mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)