Sumida America Components Inc. CDRH103RNP-8R2NC-B
Part No.:
CDRH103RNP-8R2NC-B
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH103RNP-8R2NC-B.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 3A 50 MOHM SMD
Comments
CDRH103RNP-8R2NC-B Specifications
Series:
CDRH103R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
3.54A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)