Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-101NC
Part No.:
CDRH104RNP-101NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH104RNP-101NC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.25A 304MOHM SM
Comments
CDRH104RNP-101NC Specifications
Series:
CDRH104R
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
304mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)