Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-121NC
Part No.:
CDRH104RNP-121NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH104RNP-121NC.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 700MA 450MOHM SM
Comments
CDRH104RNP-121NC Specifications
Series:
CDRH104
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)