Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-2R5NC
Part No.:
CDRH104RNP-2R5NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH104RNP-2R5NC.pdf
Description:
FIXED IND 2.5UH 6.1A 10.5MOHM SM
Comments
CDRH104RNP-2R5NC Specifications
Series:
CDRH104R
Inductance:
2.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
10.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)