Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-3R8NC
Part No.:
CDRH104RNP-3R8NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH104RNP-3R8NC.pdf
Description:
FIXED IND 3.8UH 5.5A 13 MOHM SMD
Comments
CDRH104RNP-3R8NC Specifications
Series:
CDRH104R
Inductance:
3.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
6A
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)