Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-560NC
Part No.:
CDRH104RNP-560NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH104RNP-560NC.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 1A 230 MOHM SMD
Comments
CDRH104RNP-560NC Specifications
Series:
CDRH104
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)