Sumida America Components Inc. CDRH104RNP-5R2NC
Part No.:
CDRH104RNP-5R2NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH104RNP-5R2NC.pdf
Description:
FIXED IND 5.2UH 6A 22 MOHM SMD
Comments
CDRH104RNP-5R2NC Specifications
Series:
CDRH104R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)