Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-120NC
Part No.:
CDRH105RNP-120NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH105RNP-120NC.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 3.8A 33 MOHM SMD
Comments
CDRH105RNP-120NC Specifications
Series:
CDRH105R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)