Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-121NC
Part No.:
CDRH105RNP-121NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH105RNP-121NC.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 1.18A 303MOHM SM
Comments
CDRH105RNP-121NC Specifications
Series:
CDRH105R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.18 A
Current - Saturation (Isat):
1.28A
DC Resistance (DCR):
303mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)