Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-180NC
Part No.:
CDRH105RNP-180NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH105RNP-180NC.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 3.1A 46 MOHM SMD
Comments
CDRH105RNP-180NC Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
46mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)