Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-181NC
Part No.:
CDRH105RNP-181NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH105RNP-181NC.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 1A 419 MOHM SMD
Comments
CDRH105RNP-181NC Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.04A
DC Resistance (DCR):
419mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)