Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-471NC
Part No.:
CDRH105RNP-471NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH105RNP-471NC.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 540MA 1.289 OHM
Comments
CDRH105RNP-471NC Specifications
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
540 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
1.289Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)