Sumida America Components Inc. CDRH10D43RNP-330MC
Part No.:
CDRH10D43RNP-330MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH10D43RNP-330MC.pdf
Description:
INDUCTOR
Comments
CDRH10D43RNP-330MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRH10D43R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)