Sumida America Components Inc. CDRH10D48/ANP-101MC
Part No.:
CDRH10D48/ANP-101MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH10D48/ANP-101MC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 920MA 294MOHM SM
Comments
CDRH10D48/ANP-101MC Specifications
Series:
CDRH10D60B/T150
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
920 mA
DC Resistance (DCR):
294mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)