Sumida America Components Inc. CDRH10D48/ANP-2R4MC
Part No.:
CDRH10D48/ANP-2R4MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH10D48/ANP-2R4MC.pdf
Description:
FIXED IND 2.4UH 5.2A 12 MOHM SMD
Comments
CDRH10D48/ANP-2R4MC Specifications
Inductance:
2.4 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.2 A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)