Sumida America Components Inc. CDRH10D48/ANP-331MC
Part No.:
CDRH10D48/ANP-331MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH10D48/ANP-331MC.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 490MA 938MOHM SM
Comments
CDRH10D48/ANP-331MC Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
490 mA
DC Resistance (DCR):
938mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)