Sumida America Components Inc. CDRH10D48/ANP-820MC
Part No.:
CDRH10D48/ANP-820MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH10D48/ANP-820MC.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 970MA 268MOHM SMD
Comments
CDRH10D48/ANP-820MC Specifications
Series:
CDRH10D60B/T150
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
970 mA
DC Resistance (DCR):
268mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)