Sumida America Components Inc. CDRH10D68NP-331MC
Part No.:
CDRH10D68NP-331MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH10D68NP-331MC.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 900MA 525.1 MOHM
Comments
CDRH10D68NP-331MC Specifications
Series:
CDRH10D60B/T150
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
525.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.10mm)