Sumida America Components Inc. CDRH124NP-151MC
Part No.:
CDRH124NP-151MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH124NP-151MC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 950MA 530MOHM SM
Comments
CDRH124NP-151MC Specifications
Series:
CDRH124
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
950 mA
DC Resistance (DCR):
530mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)