Sumida America Components Inc. CDRH124NP-390MC
Part No.:
CDRH124NP-390MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH124NP-390MC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 2.1A 132 MOHM SMD
Comments
CDRH124NP-390MC Specifications
Series:
CDRH124
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
DC Resistance (DCR):
132mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)