Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-102MC
Part No.:
CDRH125/LDNP-102MC
Description:
FIXED IND 1MH 460MA 1.95 OHM SMD
Comments
CDRH125/LDNP-102MC Specifications
Series:
CDRH125/LD
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
460 mA
DC Resistance (DCR):
1.95Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)