Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-220MC
Part No.:
CDRH125/LDNP-220MC
Description:
FIXED IND 22UH 3.28A 44 MOHM SMD
Comments
CDRH125/LDNP-220MC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.28 A
DC Resistance (DCR):
44mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)