Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-390MC
Part No.:
CDRH125/LDNP-390MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH125/LDNP-390MC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 2.4A 75 MOHM SMD
Comments
CDRH125/LDNP-390MC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
DC Resistance (DCR):
75mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)