Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-4R7NC
Part No.:
CDRH125/LDNP-4R7NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH125/LDNP-4R7NC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH SMD
Comments
CDRH125/LDNP-4R7NC Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)