Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-681MC
Part No.:
CDRH125/LDNP-681MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH125/LDNP-681MC.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 570MA 1.35OHM SM
Comments
CDRH125/LDNP-681MC Specifications
Series:
CDRH125/LD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
570 mA
DC Resistance (DCR):
1.35Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)