Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-7R5NC
Part No.:
CDRH125/LDNP-7R5NC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH125/LDNP-7R5NC.pdf
Description:
FIXED IND 7.5UH 5.6A 19 MOHM SMD
Comments
CDRH125/LDNP-7R5NC Specifications
Series:
CDRH125/LD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
7.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.6 A
DC Resistance (DCR):
19mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)