Sumida America Components Inc. CDRH125NP-150MC
Part No.:
CDRH125NP-150MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDRH125NP-150MC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.3A 30 MOHM SMD
Comments
CDRH125NP-150MC Specifications
Series:
CDRH125
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)